JahWise logo svg

Universal Analyticsi kontod suletakse 1. juulist 2024

Uue põlvkonna GA4 alustas tööd 01.07.2023 ja vana UA lõpetas töö, kuid kontodele ja vanadele andmetele juurdepääs on veel siiani avatud. AGA 1. juulil 2024 asendavad Google Analytics 4 varad täielikult Universal Analyticsi varad, nagu juba varem teatasime. Alates sellest kuupäevast alustab Google kõigi Universal Analyticsi teenuste ja Universal Analyticsi API-de väljalülitamisega, mis tähendab, et Universal Analyticsi varad ei ole Google Analyticsi eessüsteemi ja API-de kaudu kättesaadavad. Kui sa pole täielikult üle läinud Google Analytics 4 varadele, vaata üleviimisjuhendit, et alustada vahetust juba täna.

Andmete eksportimine

Universal Analyticsi varade andmetele juurdepääsu säilitamiseks peaksite andmed alla laadima ja eksportima kohe. Kui seda ei tehta ühel Google Analyticsi abikeskuses kirjeldatud viisil, kustutab Google teie andmed jäädavalt ja neid ei saa taastada. Kui kavatsed eksportida Universal Analytics 360 vara ajaloolised andmed BigQuery integratsiooni abil, soovitame tungivalt sellega kohe alustada.

Tooteintegratsioonid

Universal Analyticsi andmed ja seaded, millele pääsed juurde või mida kasutasid reklaamijate, väljaandjate või muude toodete integratsioonide kaudu, ei ole pärast teenuste peatamist enam kättesaadavad. Universal Analyticsi eesmärgid ja e-kaubanduse tehingud lõpetavad uute konversioonide mõõtmise, sealhulgas lingitud reklaamikontodel. See võib mõjutada reklaamikampaania toimivust, kui neid konversioone kasutatakse koos nutika pakkumisega. Universal Analyticsi vaatajaskonna loendid suletakse, mis võib mõjutada reklaamikampaania meedia aktiveerimist ja toimivust. Universal Analyticsi varadega seotud API-päringud ebaõnnestuvad, sealhulgas taotlused Universal Analyticsi andmete kustutamiseks kasutajakustutuse API-liidese abil.

See tähendab ka seda, et API-l põhinevad tööriistad, näiteks Looker Studio, ei näita Universal Analyticsi andmeid. Universal Analytics 360 varade ajalooliste andmete eksporti ja lisamist BigQuerysse saab taotleda ainult kuni 30. juunini 2024 (k.a). Juba eksporditud andmed jäävad BigQuerys alles. Google Analyticsi omistamise (beeta) osaks olnud omistamisprojektid kustutatakse.

Kui sinu kodulehe analüütika on veel ümberseadistamata ja ise ei leia selleks aega ja puuduvad oskused, siis võta meiega ühendust ja viime sinu kodulehe analüütika uue põlvkonna süsteemide peale.

Jaga seda postitust:

Populaarsed kategooriad

Liitu uudiskirjaga

Värsked blogid otse sinu postkasti!